Ci z Was, którzy nie dotarli w sobotę 18 czerwca do Kicina na imprezę plenerową (Dni Gminy), niech żałują! Liczni mieszkańcy gminy i goście przybyli na kiciński stadion bawili się świetnie.

Impreza rozpoczęła się tuż po godzinie piętnastej, kiedy ze stadionu ruszyła IX Parada Motocyklowa. Najstarszy jednoślad, który w niej uczestniczył, pochodził z 1938 r.! Jego właściciel zbierał oryginalne części do pojazdu aż przez 17 lat. W 1938 r. roku urodził się też najstarszy uczestnik imprezy. Obaj panowie otrzymali puchary z rąk Jacka Sommerfelda, wójta gminy Czerwonak.

Na pozostałe osoby czekały atrakcje przygotowane m.in. przez organizatorów imprezy – Gminny Ośrodek Kultury „Sokół” oraz Urząd Gminy Czerwonak i instytucje gminne. Były to Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonaku, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Owińskach.  Swoje stoisko miało także Stowarzyszenie LEN z Kicina.  

Dużą popularnością cieszyło się m.in. wybijanie monet upamiętniających tegoroczny jubileusz 700-lecia Kicina, warsztaty papieru czerpanego oraz pisania piórem.  Ciekawostką była figura Jana Kochanowskiego, do którego uczestnicy imprezy przyklejali kartki zawierające cytaty z jego twórczości. Liczna publiczność zatrzymywała się przy „wiosce ginących zawodów”, gdzie można było zobaczyć np. warsztat tkacki czy kowala przy pracy, samodzielnie spleść powróz czy dowiedzieć się, jak niegdyś wykonywano olej lniany.

Tłoczno było w okolicach sceny, gdzie występowali m.in. soliści i grupy taneczne z GOK Sokół, odbywały się spektakle teatralne, konkursy motocyklowe czy porywający występ taneczny zespołu seniorów z GOK Sokół.

Wieczorem Wójt i Przewodniczący Rady Gminy wręczyli nagrody osobom zasłużonym dla naszej gminy. Otrzymali je panowie Mariusz Poznański, wieloletni wójt Czerwonaka oraz Henryk Kijanowski, założyciel klubu w Potaszach. Wójt Sommerfeld przedstawił też projekt współpracy między gminą Czerwonak a fińską gminą Ylivieska oraz międzynarodowy program „Finlandia Spot".

Potem na scenie pojawiły się rozśpiewane dziewczyny z zespołu „Supermenki”, a po nich gwiazda wieczoru – Grzegorz Hyży.

Przebieg imprezy plenerowej z okazji Dni Gminy można zobaczyć na filmie, który znajduje się tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=L9FiUHsEdDw&feature=youtu.be

To nie koniec atrakcji przygotowanych z okazji tegorocznych Dni Gminy. Dzisiaj (poniedziałek 20 czerwca) o godz. 21.30 na parkingu za Chatą Polską w Koziegłowach zostanie wystawiony spektakl „Karmen” Teatru Tańca Fleks Step w choreografii Ewy Sobiak. Jest to Znana wszystkim historia Carmen przeniesiona we współczesny świat. Czy opowieść okaże się uniwersalna?

Spot promujący spektakl można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=BzoBUn4yYmM&feature=youtu.be